Wiejce leżą pomiędzy Wartą a skrajem rozległej Puszczy Noteckiej, pełnej jagód i grzybów. Miejsce jest oazą spokoju - na lokalnej drodze z Międzychodu do Skwierzyny, biegnącej wzdłuż prawego brzegu Warty, ruch jest niewielki.
Około 1860 r. wybudowano tu piętrowy pałac o eklektycznej formie. Po II wojnie światowej mieściła się w nim początkowo szkoła, potem ośrodek kolonijny. Na ich potrzeby obiekt został nieco przebudowany. Nie dostrzegano wówczas jego walorów. Dopiero przejęcie posiadłości przez prywatnego właściciela i przeprowadzenie w latach 2001-2003 gruntownej restauracji pałacu wydobyło piękno starej architektury. Jest to otynkowana na biało prostokątna budowla, z dwiema niewysokimi wieżami od strony zachodniej. Wejście delikatnie zaznacza trójkątny tympanon. Całość bryły wieńczy ośmioboczna wieżyczka na dachu.
Obecnie mieści się tutaj elegancki hotel i ośrodek konferencyjno-seminaryjny. Stojący obok szachulcowy spichlerz z XIX w. zaadaptowany został na centrum rehabilitacyjno-rekreacyjne.
Stworzono tutaj niezwykłe miejsce, zapewniające czynny wypoczynek o różnorodnym charakterze. Można tu pojeździć konno (także pod okiem instruktora), zażyć relaksu w saunach, a także - zależnie od upodobań - powędkować lub pojeździć na rowerze. Pobyt w pałacu można polecić turystom z zasobnymi portfelami poszukującym luksusu (www.wiejce.pl).
Więcej znajdziesz w
Polska Niezwykła lubuskie