Po lewej stronie drogi nr 724 z Konstancina do Góry Kalwarii, przed Moczydłowem, pomiędzy brzozami stoi biało tynkowana słupowa kapliczka. Wzniesiono ją prawdopodobnie w drugiej połowie XVIII w. na skraju skarpy wiślanej. Pięknie stąd widać pola uprawne, łąki i sady w dolinie Wisły.
W szeroką prostopadłościenną podstawę kapliczki wmurowano kamienną płytę z wyrytymi 12 wierszami tekstu. Zapis nie ma charakteru religijnego. To rymowany opis przebiegu granicy pomiędzy dobrami dwóch właścicieli, do których należały wsie Wola (dziś Wólka) Załęska i Moczydłów! Należy przypuszczać, że kapliczkę postawiono na jednym z kopców granicznych, o których mowa w inskrypcji. Po wskazaniu dwóch innych kopców (pod Baniochą i nad Wisłą, naprzeciw wsi Glinki) następuje klarowne wyjaśnienie:
"Linija od pierwszego
Prosto położona,
Gdy drugiego dociągnie
uż rozgraniczona
Wola Załęska od Wsi
Moczydłow..."
Tablica z Moczydłowa należy do nielicznych w Polsce ocalałych i zidentyfikowanych znaków stosowanych w przeszłości do rozgraniczania ziemskich włości.
Naprzeciwko kapliczki, w sosnowym lesie znajduje się zaniedbany cmentarz żołnierski z I wojny światowej. Miejsce upamiętnia drewniany krzyż.