Od 1995 roku rokrocznie organizowany jest w Busku-Zdroju Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz. Festiwal poświęcony jest muzyce poważnej i odbywa się na przełomie czerwca i lipca. Jego pomysłodawcą był Bogusław Kaczyński, który w 1989 roku podczas koncertu uświetniającego uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci wielkiej śpiewaczki zaproponował taką właśnie formę upamiętnienia jej osoby. Organizatorem pierwszego festiwalu, a potem jego długoletnim dyrektorem został Artur Jaroń.
Festiwal jest atrakcją Buska i ściąga do miasta wielu sławnych wykonawców, solistów, a także zespoły. W koncertach uczestniczyli dotychczas wykonawcy tej klasy co Dymitr Baszkirow, Gwendolyn Bradley, Vadim Brodski, Ivan Monighetti, Gheorge Zamfir spośród zagranicznych, oraz cała plejada polskich wykonawców: Wiesław Ochman, Krzysztof Penderecki, Jarosław Drzewiecki, Stanisław Drzewiecki, Adam Makowicz, Jerzy Maksymiuk, Leszek Możdżer, Grażyna Brodzińska, Roma Owsińska, Sława Przybylska, Małgorzata Walewska, Tytus Wojnowicz, Teresa Żylis-Gara, Edyta Geppert, Konstanty Andrzej Kulka, Piotr Paleczny, Waldemar Malicki.
Formuła festiwalu zmienia się z roku na rok i poszerza się krąg miejsc, w których odbywają się koncerty. Pierwsze festiwale ograniczały się do buskich sal koncertowych w Sanatorium Marconi czy Buskim Centrum Kultury, ale już od kilku lat muzycy występują w tak wspaniałych i historycznych miejscach jak kolegiata wiślicka, pałac w Kurozwękach czy też Stara Synagoga w Pińczowie. Festiwal warto zobaczyć, nawet jeśli nie jest się zagorzałym melomanem.