Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Busko-Zdrój

Sanatorium Marconi

Jest to główny obiekt uzdrowiska, w którym dawniej mieściły się łazienki przyrodolecznicze. Wybudowany został przez wybitnego architekta włoskiego pochodzenia Henryka Marconiego. Oddany do użytku w 1836 roku do dziś pełni swą rolę.

Sanatorium składa się z pomieszczeń zabiegowych na parterze i części hotelowej na piętrze. Strefę wejściową stanowi bardzo ciekawe miejsce - piękny, stylowy, klasycystyczny westybul pełniący rolę pijalni z czterema kolumnowymi portykami wieńczącymi półokrągłe nisze przesklepione kopułami. Na wprost wejścia znajduje się wspaniała sala koncertowa, która rozbrzmiewa w okresie trwania Festiwalu im. Krystyny Jamroz dźwiękami muzyki poważnej w wykonaniu najlepszych zespołów i solistów krajowych oraz zagranicznych.

Zaproponował: tellmemore

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na