Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Sandomierz

Dworek Skorupskich

Dworek Skorupskich to jeden z nielicznych okazów architektury przedmiejskiej w Sandomierzu. Leży nieopodal wzgórza zamkowego przy ulicy Staromiejskiej, a prowadzi do niego kasztanowa aleja. Wybudował go w połowie XIX wieku Dionizy Skorupski, zaś pod koniec tego samego wieku rozbudowany został przez Juliana i Marię Skorupskich o dodatkowe skrzydło mieszkalne. Jest to drewniany, oszalowany budynek stojący na kamiennej podmurówce, przykryty dachem dwuspadowym. Wejście zdobi ganek podparty czterema kolumnami. Obecnie dworek jest w posiadaniu spadkobierców dawnych właścicieli i został zaadaptowany na cele turystyczne.

Zaproponował: mothyl

Promocje w naszym sklepie

9,90 zł
29,90 zł
9,90 zł

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na