W 1926 roku, na mocy porozumienia kardynała Aleksandra Kakowskiego z generałem zakonu Zmartwychwstańców, podjęto decyzję o budowie kościoła dla Zgromadzenia XX Zmartwychwstańców. W 1932 roku zakupiono działkę od Skarbu Państwa o powierzchni 0,72 ha u zbiegu ulic: Chełmskiej i Jazgarzewskiej.
W dniu 19 sierpnia 1933 roku, w części świątyni została wybudowana kaplica pw. św. Kazimierza, poświęcona przez kardynała Kakowskiego. Prace budowlane w kościele przerwał wybuch II wojny światowej. We wrześniu 1939 roku część dachu oraz wnętrza uległy uszkodzeniu. Mieszkańcy prowizorycznie odbudowali kaplicę, w której gromadzili się podczas nabożeństw. W czasie powstania warszawskiego budynek świątyni służył jako schronienie przed ostrzałem. W styczniu 1945 roku, po wyzwoleniu Warszawy, pierwsi mieszkańcy wraz z księżmi powrócili i wspólnie odbudowali kościół. W 1950 roku dekretami z 11 i 19 marca utworzono parafię pw. św. Kazimierza.
W prezbiterium kościoła znajduje się obraz św. Kazimierza, a w ołtarzach bocznych obrazy Najświętszego Serca Jezusowego oraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Na dziedzińcu przy kościele stoją figury Jezusa Chrystusa i Matki Boskiej.