Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Busko-Zdrój

Ławeczka Wojtka Belona

Wojtek Belon, twórca i lider Wolnej Grupy Bukowina, to postać na stałe związana z Buskiem i wspomnieniami jego mieszkańców. W roku 1965 jego rodzina osiadła w Busku-Zdroju. Tu Wojtek kończył szkołę podstawową, a następnie od 1967 uczęszczał do buskiego Liceum Ogólnokształcącego.

Nie ma w Polsce dorosłego człowieka, który by choć raz nie usłyszał jego piosenek. Urzekające, proste, pełne zadumy i poezji trwają przez lata w naszej świadomości choć może nie zawsze kojarzone są z osobą Wojtka. Pejzaże harasymowiczowskie, Sprzysiężenie górskiego kamienia, Bez słów, Bukowina II, Pieśń Łagodnych, Chyli się dzień do kresu, Nocna piosenka o mieście.

Tytuły, których się nie zapomina przez lata. Majster Bieda, Ballada o Cześku Piekarzu, Kołysanki dla Joanny, Między nami, Poślę dziewczynie - piosenki śpiewane na rajdach, przy ognisku, w akademikach i na harcerskich zbiórkach. Bar na Stawach, P.S. jesiennej miłości, Piosenka o zajączku - teksty mądre, zmuszające do myślenia i rozrachunku z samym sobą. Jakże blisko, Motyw biblijny, Pieśń ślepca.

Warto posłuchać tej najpiękniejszej, traktującej o Ponidziu, w oryginalnym wykonaniu Wolnej Grupy Bukowiny

Miejsce zaproponował: tellmemore

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na