Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Busko-Zdrój

Willa Bristol

Willa Bristol została wybudowana w końcu XIX w. na rogu al. Mickiewicza i ul. 1 Maja. Jest to budynek trzykondygnacyjny o wyraźnych cechach historyzmu. Balustrady balkonów oraz loggii mają charakterystyczne dla secesji wzory. Narożnik budynku został zaakcentowany poprzez umieszczenie w nim na wysokości I i II piętra dwukondygnacyjnej wnęki mieszczącej loggie obu kondygnacji. Wnękę zamyka narożna kolumna podtrzymująca obfitszy w tym miejscu gzyms wieńczący ścianę. Na dachu narożnik budynku zwieńczony został miedzianą kopułą zakończoną iglicą. Willa przez długi okres pełniła funkcję sanatorium uzdrowiskowego. W chwili obecnej brak użytkownika, budynek jest pusty.

Zaproponował: tellmemore

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na