Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Pleszew

Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela

Murowany kościół poewangelicki o cechach klasycystycznych został wzniesiony w połowie XIX w. i wtedy był pod wezwaniem św. Jana, po 1945 r. przeszedł we władanie katolików i przemianowano go na kościół pw. Najświętszego Zbawiciela. W latach 80-tych XX w. i w XXI w.  zmieniono architekturę wnętrza i przeprowadzono generalny remont.

Zaproponował: marekpic

Wskazówki

pablo wtorek, 19 czerwca 2012, 22:10
Warto zwrocić uwagę na dwie figury znajdujące się na słupkach przy bramie prowadzącej do kościoła. Są to dziewiętnastowieczne rzeźby św. Wawrzynca i św. Jana Nepomucena.

Polecane miejsca

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na