Znajdujący się przy ul. Tymienieckiego 5 okazały budynek potocznie jest nazywany Bielnikiem Kopischa i jest to niepoprawna nazwa. Cofnijmy się do roku 1824, wówczas to w dolinie rzeki Jasień, przy ul. Św. Emilii (obecnie ul. bpa. Wincentego Tymienieckiego) z polecenia władz rządowych Królestwa Polskiego wzniesiono budynek fabryczny, który stanowił część kompleksu bielnikowego. Manufakturę przekazano w dzierżawę Karolowi Mayowi, następnie Danielowi III. Niestety zakład podupadał i nie przynosił zysków.
Podjęto decyzję o sprzedaży "posiadła bielnikowego" (jak niegdyś go nazywano). Nabywcą został kupiec i przedsiębiorca lniarski Tytus Kopisch (przybył do Łodzi z Kowar na Dolnym Śląsku). Po zburzeniu starego budynku bielnikowego, na jego planie Kopisch w 1829 r. wybudował nowy obiekt pełniący funkcje gospodarcze i mieszkalne, który to właśnie możemy podziwiać do dziś.
Jest on wzniesiony w stylu klasycystycznym, nakryty mansardowym, czterospadowym dachem. W późniejszym czasie jego właścicielem stał się Karol Wilhelm Scheibler, który za budynkiem miał swoje magazyny wyrobów gotowych