Kapliczka św. Jana z Dukli na Komarze została wzniesiona około 1850 roku przez jednego z książąt Sapiehów jako wotum, jak głosi miejscowa legenda, za cudowne uzdrowienie ciężko chorej żony. Według opowieści najstarszych mieszkańców przed wojną była to piękna, murowana kapliczka ze sklepieniem z cegieł oraz pomalowana na niebiesko ze złotymi gwiazdami.
Tutaj grekokatolicy święcili swoje pokarmy wielkanocne, które ozdabiali barwinkiem spod kapliczki, a w maju miejscowa ludność, bez względu na obrządek, gromadziła się na majówki. W czasie drugiej wojny światowej została częściowo zniszczona. Dzięki inicjatywie mieszkańców Komary i miejscowemu proboszczowi Stanisławowi Bartmińskiemu została wyremontowana. Postanowiono, że będzie ona nosiła nazwę św. Jana z Dukli.
W dniu 8 sierpnia 1999 roku podczas uroczystej procesji figura św. Jana z Dukli została przeniesiona z kościoła parafialnego do kapliczki. Ksiądz biskup Stefan Moskwa odprawił uroczystą Mszę, podczas której poświęcono odnowioną kapliczkę oraz figurę św. Jana z Dukli, która wykonana została z lipowego drewna przez rzeźbiarza z Tarnopola - Eugeniusza Cebryńskiego.