Kościół, którego fundatorem był hrabia Ludwik Schaffgotsch, został wzniesiony w 1889 r. na wysokości 700 m n.p.m. na Kruczych Skałach. Do jego budowy użyto granitu i piaskowca.
Kościół przeznaczony był dla katolików, jednak po wybudowaniu został przekazany protestantom. Po II wojnie światowej z uwagi na to, że protestanci przestali w nim odprawiać Msze, kościół przekazywany był między innymi mariawitom, narodowcom, metodystom i Adwentystom Dnia Siódmego. Pomimo tego świątynia była systematycznie okradana i ulegała zniszczeniu. Skradzione zostało całe jej wyposażenie wraz z dokumentami i pamiątkami znajdującymi się w wieży. Aby nie dopuścić do całkowitego zniszczenia kościoła, po wielu staraniach w 1980 r. został nabyty przez rzymskokatolicką parafię. Po wykupieniu natychmiast przystąpiono do jego remontu.
Pierwsza Msza w odnowionym kościele została odprawiona 14 sierpnia 1983 r. Odprawił ją ks. kard. Henryk Gulbinowicz, ponadto poświęcił świątynię i nadał jej wezwanie św. Maksymiliana Marii Kolbego.