„Szarlotka” (533 kalorie mniej) - trasa jest miłym wyzwaniem dla chodzących z kijkami ze względu na bogactwo estetycznych wrażeń otaczającej przyrody oraz jej odczuwalną bliskość, a także ze względu na dużą liczbę wzniesień. Trasa o długości 5,2 km w 86% wiedzie przez teren leśny po miękkiej nawierzchni, nie wymagając używania gumowych nakładek na końcówki kijków. Charakteryzuje się dużą różnorodnością pod względem ukształtowania terenu. Występują tu bardzo często wzniesienia o krótkim bądź długim podejściu, a także różnym stopniu nachylenia, co pozwala realizować różne cele treningowe dla uprawiających nordic walking. Trasa ma kształt pętli i jest znakowana dwukierunkowo, a start i meta znajdują się w tym samym miejscu na skrzyżowaniu os. Słonecznego i ul. Leśnej. Trudność trasy kształtuje się na poziomie średnim.
„Napoleonka” (800 kalorii mniej) - trasa prowadzi przez teren doskonale odzwierciedlający charakterystykę przyrodniczo-krajoznawczą okolic Sulęcin. Towarzyszy jej wielość morenowych wzniesień, a także obecność narzutowych głazów w niespodziewanych miejscach stanowiących symbol dawnej działalności lodowca skandynawskiego. Trasa stwarza również możliwość do całodniowej eskapady z kijkami z nastawieniem na przystanki, podczas których będą zwiedzane przyrodnicze atrakcje takie jak: „Źródła Czerwonego Potoku”, „Koźli Kamień”, „Gołębi Kamień” oraz „Bruk Napoleoński”. Trasa o długości 8,3 km w 95% prowadzi przez drogi leśne pozwalające na swobodny marsz dwóch osób obok siebie. Ze względu na swoją długość, dużą ilość trudnych i łatwych podejść pod górę, a także odcinki nawierzchni pokryte brukiem, trasę zakwalifikowano do trudnych. Trasa nadaje się do przeprowadzenia treningu siłowego lub wytrzymałości siłowej, a także do ćwiczeń techniki używania kijków nordic walking podczas podchodzenia w górę i schodzenia w dół. Trasa ma kształt pętli i jest znakowana dwukierunkowo, a start i meta znajdują się w tym samym miejscu, na skrzyżowaniu ulic Paska i Reymonta w Sulęcinie.
„Jagodzianka” (1033 kalorie mniej) - trasa pomimo, że na początku prowadzi spokojnymi ulicami w bliskości parku i uroczych stawów niepostrzeżenie wprowadza nordikowców z terenu miejskiego na zaciszne łono pobliskich lasów. Na wytrwałych, którzy dotrą do końca pętli tworzącej trasę, czeka miła niespodzianka w postaci bogactwa jagód, porastających runo leśne. Trasa o długości 10,3 km w 84% prowadzi po miękkiej nawierzchni, pozostała część prowadzi po nawierzchni twardej w postaci płyt chodnikowych oraz ubitego szutru na drodze. Prostota przebiegu trasy, a także jej długość stwarza możliwość do podjęcia treningu technicznego lub wytrzymałościowego. Także często piaszczyste podłoże może być okazją do doskonalenia techniki pracy stóp podczas marszu z kijkami. Trasa ma kształt pętli i jest znakowana dwukierunkowo. Miejsce startu/mety trasy znajduje się przy bramie stadionu miejskiego przy ul. Moniuszki, gdzie swobodnie można wykonać rozgrzewkę oraz ćwiczenia rozciągające po wysiłku. Trudność trasy kształtuje się na poziomie łatwym.
„Karpatka” (czas przejścia 2 h 13 min) - trasa jest mozaiką wrażeń estetycznych, a także tych związanych z aktywnością ruchową. Wyróżnia się ona dużą różnorodnością w ukształtowaniu terenu. Z całą pewnością wymaga przygotowania w obszarze kondycji i siły, z uwagi na dystans oraz wymagające i długie podejście pod górę. Dodatkowo przepiękna i urozmaicona przyroda towarzysząca trasie, a także niesamowita bliskość lasu, w zachwycający sposób relaksuje umysł i ducha chodzących z kijkami nordikowców. Trasa o długości 11,1 km w około 18% wiedzie po twardej nawierzchni (bruk, asfalt), reszta trasy pokryta jest miękką nawierzchnią gruntową – często piaszczystą. Z całą pewnością wymaga przygotowania w obszarze kondycji i siły z uwagi na dystans oraz wymagające i długie podejście pod górę. Trasa ma kształt pętli i jest znakowana dwukierunkowo. Miejsce startu/mety trasy znajduje się przy ul. Daszyńskiego, biegnie od Ośrodka Kormoran i prowadzi ścieżkami pomiędzy stawami rybnymi przy rzece Postomii. Trudność trasy kształtuje się na poziomie średnim.
„Wuzetka” (czas przejścia 1 h 50 min) - trasa w głównej mierze ma służyć miejscowym nordikowcom, stosującym mniej zaawansowaną technikę nordic walking oraz czującym się niepewnie w samotności w leśnym otoczeniu. Spełnia ona również funkcję rekreacyjną, stwarzającą możliwość dotarcia pieszo do uroczej plaży wraz z kąpieliskiem nad jeziorem Ostrowskim, gdzie warto zaplanować odpoczynek, opalanie, czy też ochłodę w wodach jeziora. Trasa o długości 9,3 km w około 70 % wiedzie po twardej nawierzchni (polbruk, asfalt), reszta trasy pokryta jest nawierzchnią gruntową. Dlatego też obowiązkowo należy zabrać gumowe nakładki na końcówki kijków. Trasa ma kształt pętli i jest znakowana dwukierunkowo. Miejsce startu/maty znajduje się niemal w centrum miasta Sulęcin i prowadzi ul. Witosa nad jezioro Ostrowskie, otacza je i wraca ul. Witosa do miasta. Trudność trasy kształtuje się na poziomie łatwym.