Jadąc szosą ze Ścinawki Górnej do Ścinawki Dolnej, po lewej stronie zwraca uwagę budynek z sygnaturką-wieżyczką na dachu i krzyżem. Jest to kościół ewangelicko-metodystyczny, o czym informuje tablica nad wejściem.
Na Ziemi Kłodzkiej nie było tak wielu ewangelików jak na Górnym Śląsku. Niemieccy ewangelicy w dawnej Ścinawce gromadzili się na nabożeństwach w kościele pw. Bożego Ciała, który znajdował się na terenie dóbr ziemskich von Lűttwitza, a od 1893 r. w kaplicy w dawnym budynku teatru. Rosnąca liczba wiernych skłoniła do wybudowania własnego kościoła. Baron von Lűttwitz przekazał kawałek ziemi pod budowę tej świątyni i w sierpniu 1925 r. rozpoczęto jej wznoszenie.
Pierwsze uroczyste nabożeństwo odbyło się 15 kwietnia następnego roku. Po 1945 r. budynek zamieniono na dom mieszkalny, a w styczniu 1947 r. ówczesne władze państwowe przekazały obiekt Kościołowi Metodystycznemu PRL, aby mógł służyć jako kościół parafii w Ścinawce Średniej, która rozpoczęła działalność we wrześniu 1950 r. Pierwszym pastorem był ks. Franciszek Ruprich, który służbę duszpasterską pełnił do czasu przejścia na emeryturę w 1996 r.