Dojazdów to niewielka wieś leżąca opodal Krakowa na terenie gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Po raz pierwszy wzmiankowana w dokumentach w 1389 roku, jednak jako osada istniała już w 1079. I właśnie z tą średniowieczną osadą związana jest legenda, wedle której św. Stanisław ze Szczepanowa zasadził tu wiąz, który miał chronić miejscowość przed pożarami. Wiąz był tak gruby, że mogło go obstąpić wokół siedmiu ludzi. A co najciekawsze - św. Stanisław zasadził ów wiąz... do góry nogami. Według kronikarza miejscowości Jana Drewnowskiego jego resztki zostały wykopane w 1910 roku. Obecnie historię tą upamiętnia tablica wmurowana w kapliczkę św. Stanisława.
W 1399 roku król Władysław Jagiełło nadał miejscowości Dojazdów prawa magdeburskie oraz immunitet sądowy. Od XIV wieku wieś należała do Kapituły Krakowskiej i własnością kościelną pozostała do końca XVIII wieku. Na rzecz parafii w Luborzycy, do której wówczas należał Dojazdów, płacony był specjalny podatek nazywany "dziesięciną".
Pod koniec XV wieku Jan Długosz opisał Dojazdów w swym dziele "Liber Beneficiorum dioecesis Cracoviensis" jako wieś z rolami, sadami, łąkami, gajami, folwarkiem, dobrymi zabudowaniami i dwiema karczmami.
Po rozbiorach wieś znalazła się w obrębie Wolnego Miasta Krakowa, a następnie Monarchii Habsburgów. Właścicielami Dojazdowa została wówczas rodzina Potockich. W latach osiemdziesiątych XIX wieku Potoccy sprzedali miejscowość rodzinie Mycielskich. Dzięki hrabiemu Władysławowi Mycielskiemu w Dojazdowie powstały szkoła, młyn i mleczarnie (obecnie już nie istnieją). Hrabia Mycielski przeprowadził również parcelacje majątku dworskiego wśród chłopów, podział ten został przeprowadzony jeszcze przed II wojną światową, podczas gdy w większości podkrakowskich miejscowości dokonano go dopiero po wojnie.
Od końca II wojny światowej działa tu klub sportowy LKS "Partyzant" Dojazdów.