Krzyż przydrożny wielofigurowy o wysokości 11 metrów wykonany został w 1859 roku przez ludowego rzeżbiarza Pawła Brylińskiego.
Bryliński był ludowym artystą, który wraz z nastaniem wiosny wędrował od wsi do wsi południowej Wielkopolski i na koszt fundatorów rzeżbił słupy i krzyże. Ozdabiał je rzeżbami lub płaskorzeżbami świętych.
Krzyż w Kani z trzech stron swej pionowej belki pokryty jest wyrzeżbionymi w jednym pniu figurami świętych, ułożonymi w czterech kondygnacjach, i niewielką figurą Chrystusa Ukrzyżowanego zawieszonej na poprzeczce. Na szczycie krzyża mieści się pelikan karmiący troje piskląt. Krzyż przedstawia następujących świętych: na froncie - Matka Boska Bolesna, św. Walenty, św. Józef i św. Stanisław; z prawej strony - św. Jan Ewangelista, św. Wawrzyniec, św. Antoni i św. Wojciech; z lewej strony - św. Weronika, św. Franciszek, św. Roch i św. Idzi. U stóp krzyża znajduje się tabliczka z inskrypcją: "Fundator Łukasz Skrobański R.P. 1859".
W 1933 roku krzyż przesunięto o około sto metrów z powodu budowy drogi gruntowej. W czasie II wojny światowej miejscowi i ludzie z nadleśnictwa uratowali krzyż przed zniszczeniem przez hitlerowców. W 1986 roku dokonano konserwacji krzyża impregnatami oraz środkami owadobójczymi. Rok póżniej zamontowano stalową kratownicę z piorunochronem i dwoma uziemieniami, które gwarantowały stabilność krzyża.