Regietów Wyżny w 1881 roku był wsią, którą zamieszkiwało 547 mieszkańców (87 gospodarstw), w tym 536 Łemków i 11 Żydów. Była to miejscowość prawie dwukrotnie liczniejsza od Regietowa Niżnego. Właścicielem wsi był Jan Zborowski. W 1947 roku, w czasie "Akcji Wisła" wysiedlono obie wioski. Po latach w Regietowie Niżnym powstał PGR i dzięki temu został ponownie zasiedlony.
Regietów Wyżny do dzisiaj jest wyludniony. Nie ostały się ani zabudowania gospodarcze, ani nawet cerkwie. Jedynem śladem bytności ludzi jest użytkowany do dziś i prawnie chroniony jako obiekt zabytkowy wiejski cmentarz.
W 2007 roku odbyła się uroczystość poświęcenia kapliczki, której celem jest oddawanie hołdu wysiedlonym mieszkańcom. Ma ona stanowić - jako jedna z pięćdziesięciu - znak "szlaku nieistniejących wsi Łemkowskich". Odczucia co do sensu jej postawienia są różne - od szacunku po kpinę. Budowę zrealizowano dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z inicjatywy Fundacji Wspierania Mniejszości Łemkowskiej "Rutenika".