Pierwsze informacje dotyczące wsi Buszkowy pochodzą z XV wieku. Buszkowy były wówczas wsią szlachecką, zamieszkałą przez rodzimą szlachtę pomorską. W 1598 r. zbudowano we wsi zbór ariański, który przetrwał do lat dwudziestych XVII w., do czasów kontrreformacji. W 1648 r. właścicielem wsi Buszkowy był pan Arciszewski. Jego majątek, wraz z folwarkiem Lenzberg i Papenwinkel, liczył 670 ha.
W Buszkowach do dzisiaj zachowały się elementy zespołu dworsko-folwarcznego. Prowadzą do niego trzy wjazdy. Główny wjazd, od południa, przez byłą kolonię mieszkalną pracowników folwarcznych, podkreślają dwa stare, ceglane słupy bramowe. Obecnie, z dawnej fosy w centrum dziedzińca, pozostał wyschnięty rów, obrośnięty krzakami i wysokimi topolami. Wschodni odcinek fosy został częściowo zasypany, tworząc dwa stawy.
Elementem zabytkowym jest również pozostałość po parku dworskim, który znajdował się tuż, przy dziś już nieistniejącym, budynku dworu (rozebrany w 1973). Zachodnią stronę założenia tworzy zwarty (poprzez dobudowanie łączników) kompleks utworzony ze stodoły, stajni i obory (obecnie wszystkie te budynki stanowią zespół chlewni). Na terenie folwarku znajdują się także obiekty współczesne, takie jak budynek z warsztatem i budynek wagi.