Kościół pw. św. Idziego to atrakcja w Modrzu. Został ufundowany przez księcia Władysława Hermana i istnieje od 1066 r. Od 1265 roku do połowy XVIII wieku był tu kościół drewniany. Murowana świątynia stanęła dopiero w roku 1784 roku dzięki staraniom ówczesnego proboszcza - Jerzego Chudzickiego. W 1936 r. kościół rozbudowano nadając mu obecny kształt architektoniczny.
Neobarokowy kościół został zbudowany wg projektu arch. Mariana Andrzejewskiego. Można tu jednak odnaleźć wiele elementów z poprzedniego kościoła, m.in. orientowane prezbiterium tworzące przedsionek obecnego, kruchtę z lożami na piętrze i otwartymi do wnętrza arkadami, oraz boczny ołtarz będący do 1936 r. głównym. W nowym ołtarzu natomiast, warto zobaczyć dwie barokowe rzeźby biskupów.
W kościele znajdują się cenne dzieła, m.in.: Wskrzeszenie Piotrowina z XVIII/XIX w. (kopia obrazu Szymona Czechowicza w ołtarzu głównym kościoła pojezuickiego w Poznaniu), Św. Piotr z XVIII w., oraz relikwiarzyk św. Jakuba z XVIII w. Do dzisiaj zachował się nagrobek Antonelli z Zakrzewskich Potockiej, kasztelanowej rogozińskiej z 1815 r., a także wmurowane w zewnętrzną ścianę kościoła, epitafium Józefy z Potockich, Voto Kwileckiej, Voto generałowej Mojaczewskiej z herbami Pilawa i Poraj z roku 1821, oraz płyty nagrobne proboszczów - Ks. Marcina Apolinarskiego (1758) i ks. Jana Lerskiego (1840).
Przestrzeń przykościelną zdobią figury przydrożne św. Jana Nepomucena z XVIII w. ustawiona na wysokim dekoracyjnym cokole oraz stojąca w ogrodzie plebańskim barokowa rzeźba św. Józefa z Dzieciątkiem. Naprzeciw kościoła znajduje się zabytkowy budynek plebani.