Zborów, to wieś w gminie Żelazków ( oddalona od niego 2 km), w powiecie kaliskim. Pierwsze wzmianki o niej pochodzą z 1429 r. W tym też czasie notowane jest istnienie tutaj kościoła. Obecny kościół drewniany został wzniesiony w 1726 r. przez dzierżawcę wsi kasztelana rogozińskiego Józefa Molskiego. Kościół został konsekrowany 4 lata później, w 1730 r. przez sufragana gnieźnieńskiego Franciszka Kraszkowskiego. Jednakże parafia tutejsza została wkrótce przyłączona do kościoła w Dębem i od tego czasu świątynia w Zborowie p.w. św. Michała Archanioła jest kościołem filialnym.
Kościół w Zborowie jest orientowany, jednonawowy, o konstrukcji zrębowej z oszalowanymi ścianami. Od północnej strony przylega zakrystia, a przy południowej ścianie nawy jest mała kruchta. W 1840 r. w miejsce zlikwidowanej zachodniej ściany szczytowej została wymurowana nowa fasada. Po II wojnie św. remonty kościoła przeprowadzano wielokrotnie: w 1959 r., w latach 80-tych oraz w latach 1991- 1992. Ostatnia, kompleksowa renowacja tej świątyni została przeprowadzona z wykorzystaniem środków unijnych w ramach Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.
We wnętrzu świątyni na szczególną uwagę zasługują trzy późnobarokowe ołtarze (z około 1730 r.), drewniane, rzeźbione i polichromowane. W ołtarzu głównym umieszczone są obrazy św. Rodziny oraz św. Michała Archanioła. W ołtarzach bocznych znajdują się obrazy Przemienienia Pańskiego, Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Ofiarowanie Chrystusa w Świątyni. Do cennych zabytków ruchomych należy zaliczyć również klasycystyczną ambonę z początku XIX w., barokową, kamienną kropielnicę, krucyfiks na belce tęczowej z II poł. XVIII w. oraz obraz upamiętniający konsekrację kościoła, wykonany około 1730 r. Teren kościelny jest ogrodzony, a od strony wschodniej przylega do zespołu pałacowo – parkowego.