Pod koniec XVI wieku miejscowi właściciele, Kierscy, zbudowali murowany kościół konsekrowany przez bpa sufragana Poznańskiego Brzeźnickiego w roku 1591, pod wezwaniem św. Michała Archanioła i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dwa wieki później Maria Kierska, kasztelanowa rogozińska, rozbudowała kościół do dzisiejszych rozmiarów. Rozbudowa została ukończona w roku 1770 (mówi o tym napis wykuty w kamieniu wmurowanym w ścianę kościoła przy ołtarzu św. Jana Nepomucena). W roku 1854 runęła wieża; odbudowano ją w roku 1863.
Kościół jest zbudowany w stylu barokowym, zaś wnętrze, a szczególnie ołtarz mają styl rokokowy. W głównym ołtarzu znajduję się obraz św. Michała Archanioła, patrona parafii, a po jego bokach figury świętych Archaniołów - Rafała i Gabriela (w pelerynce z epoletami). Na ścianach w prezbiterium wiszą obrazy Św. Rodziny i Św. Antoniego (XVIII w.), a w bocznych ołtarzach - obrazy Wniebowzięcia NMP i Św. Jana Nepomucena (XVIII w.).
Po zniszczeniach wojennych kościół został odnowiony w 1947 roku. Dnia 28.IX.1947 roku odbyła się konsekracja dzwonów, które w 1964 roku z tymczasowej dzwonnicy zostały przeniesione na wieżę kościelną. Kapitalny remont rozpoczęto w roku 1967. W 1970 roku przystąpiono do otynkowania kościoła i wieży, a następnie do odnowienia wnętrza kościoła. W marcu 1976 roku założono nowe stacje drogi krzyżowej - dzieło prof. Józefa Stasińskiego z Poznania. Stacje wykonano z brązu, drewna, sztucznych kamieni i sztucznego cementu. W Popielec 1976 roku drogę krzyżową poświęcił Ks. Bp. Marian Przykucki. Miejsce to warto zobaczyć.