W 1967 roku redakcja dwutygodnika „Rada Narodowa” w porozumieniu z Ministerstwem Gospodarki Komunalnej ogłosiła dla miast liczących do 10 tys. mieszkańców wielki konkurs pod hasłem „Mistrz Gospodarności”. Chodziło tutaj o takie działania jak czystość, porządek, rozbudowę urządzeń komunalnych, zieleni, budowę obiektów dla masowej kultury fizycznej, ruchu turystycznego i wypoczynku świątecznego itp. Pierwszym „Mistrzem Gospodarności” w 1967 r. zostało miasto Drezdenko. W 1970 r. zmieniono regulamin i utworzono dwie grupy miast : pierwsza - do 5 tys.mieszkańców i druga – od 5 do 15 tys. Chodzież również przystąpiła do tego konkursu i w 1972 r. została „Wicemistrzem Gospodarności” i otrzymała obligatoryjną nagrodę 5 mln zł, a w roku 1974 została „Mistrzem Gospodarności” i otrzymała 7 mln zł. Pieniądze te przeznaczono m.in. na budowę krytej pływalni.
Głównym inicjatorem pomysłu budowy krytej pływalni „Delfin” był ówczesny I sekretarz Komitetu Powiatowego PZPR Konrad Purgiel. W dniu 2.10.1973 r. przedstawiciele wszystkich zakładów pracy miasta i powiatu chodzieskiego podjęli uchwałę o budowie krytego basenu z zapleczem wypoczynkowo – gastronomicznym. Powołano Społeczny Komitet Budowy i po 13. miesiącach, 7 listopada 1974 r. oddano do użytku nowatorski, jak na tamten czas obiekt sportowy. Takiego basenu krytego nie miały wówczas sąsiednie miasta powiatowe, a także Piła (siedziba od 1975 r. władz wojewódzkich).
Intensywna eksploatacja pływalni przez ponad 25 lat wymagała już remontu. Na początku XXI wieku przeprowadzono konieczny, gruntowny remont, modernizację pływalni i przystosowano ją do obowiązujących obecnie standardów. Wykonano m.in. remont systemu uzdatniania wody, wymieniono płytki w niecce basenowej i na ścianach, zamontowano wannę z hydromasażem, zbudowano zjeżdżalnię wodną o długości 80 m, zamontowano saunę suchą.
Pływalnia ma 25 m długości, 12,5 m szerokości, ma 6 torów, a głębokość jest od 0,90 – 1,80 m. Czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 6.00 – 22.00 ; w soboty, niedziele i święta od 10.00 - 20.00. Oprócz pływalni w budynku znajdują się: kawiarnia, biura Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz gabinety rehabilitacyjne.