W Markowie, niewielkiej wsi na wschód od Pasłęka (warmińsko-mazurskie), znajduje się stary, zaniedbany cmentarz. Mieszczą się tu najprawdopodobniej nagrobki należące do rodu Dohnów, tego samego, który wzniósł w Markowie pałac, niestety już dziś w ruinie.
Na płytach nagrobnych możemy przeczytać inskrypcje: "Friedrich Ludwig Burggraf und Graf zu Dohna-Łauck *4.4.1874-†1.7.1924". Sądząc po nazwisku - jest to grób człowieka, który był głównym architektem przebudowy pałacu w latach 1905-1906. Płyta jest ozdobiona herbem Dohnów. Ponadto zamieszczone są cytaty z "Objawień św. Jana" wyryte gotycką cyrylicą: "So spricht der Geist, sie sollen ausruhen von ihren Mühen, denn ihre Werke folgen ihnen nach - Offb. Johannis 14.v.13". W dowolnym dosłownym tłumaczeniu tekst ten oznacza: "Tak mówi Duch, powinniście odpocząć od swoich trudów, gdyż Wasze czyny pójdą za Wami".
Drugi znajdujący się obok nagrobek należy prawdopodobnie do syna architekta, niejakiego Christopha Friedricha. Inskrypcja na nim brzmi: "Christoph Friedrich Burggraf und Graf zu Dohna-Lauck *12.12.1907-†3.9.1935". Tutaj także widnieją biblijne cytaty: "Der Tod ist verschlungen in der Sieg - Cor. 15,52", tłumacząc: "Gdzież jest w śmierci Twoje zwycięstwo".
Jako ciekawostkę należy dodać, że jest tu jeszcze jeden napis nawiązujący do samego Adolfa Hitlera o treści: "Ich morte auf den Christus. Adolf Hitler". Na nagrobku znajduje się też symbol nazistowskiej swastyki.