Koziczynek to wieś położona ok. 12 km na północ od Ciechanowa w gminie Regimin. Pierwszy kościół wzniesiono tu w 1486, drugi w 1585 r. Obecny wybudowany został w latach 1781-82 z fundacji W. Lasockiego, łowczego ciechanowskiego, i jest trzecim kościołem. Przebudowany został w latach 1872-92, restaurowany w 1913 r.; generalnie remontowany był w latach 1982-84. Zwrócony jest prezbiterium na północ.
Kościół jest konstrukcji zrębowej, oszalowany z olistwowaniem. Dach ma kryty blachą. Wzniesiony został na planie prostokąta; jego prezbiterium jest węższe, zamknięte ścianą prostą. Do nawy od wschodu dobudowana jest kruchta, do prezbiterium od wschodu i zachodu zakrystie. Nad korpusem i prezbiterium mieści się wspólny dach dwuspadowy, nad kruchtą i zakrystią zachodnią daszki dwuspadowe, nad zakrystią wschodnią - pulpitowy. Na kalenicy, w zachodniej części nawy, znajduje się ośmioboczna wieżyczka na sygnaturkę pokryta blachą z cebulastym hełmem zwieńczonym blaszaną sterczyną z krzyżem.
Wnętrze jest trójnawowe, nad nawą główną i prezbiterium jest pozorna kolebka o łuku koszowym, a nad nawami bocznymi stropy płaskie. Chór muzyczny znajduje się od południa. Wyposażenie wnętrza: ołtarz główny eklektyczny, wykonany po 1872 r., dwa boczne z XVIII, jeden z XVII w. Wszystkie ołtarze boczne przeniesione zostały z poprzednich kościołów. Ambona jest barokowa, na ścianach i stropie widnieje ornamentalna polichromia z lat 50. ubiegłego stulecia.
Drewnianą dzwonnicę wzniesiono w XIX w. Jest ona konstrukcji słupowej wzmocnionej ryglami i zastrzałami, szalowana, z dachem krokwiowym, krytym blachą. Wzniesiona została na rzucie kwadratu o boku 5,80 m. Jest jednokondygnacyjna, o ścianach lekko zwężających się ku górze, przedzielonych drewnianym gzymsem. U góry, w każdej ścianie mieści się po jednym otworze dzwonowym o kształcie stojącego prostokąta, osłoniętym drewnianymi żaluzjami. Jej dach jest namiotowy, zwieńczony blaszaną boją z krzyżem.