W parku Solankowym, pomiędzy Ogrodami Papieskimi a tężnią wybudowano nowoczesny pawilon zwierający w swym wnętrzu pijalnię wód mineralnych, niedużą palmiarnię i coś w rodzaju mini-muzeum z dwoma pomieszczeniami urządzonymi na wzór kujawskiej chaty. Obiekt oddano do użytku 25 kwietnia 2013 r. Wstęp do jedynej na razie w woj. kujawsko-pomorskim palmiarni jest wprawdzie płatny, ale kwota jest naprawdę symboliczna (2 zł bilet normalny, 1 zł ulgowy). W cenę biletu wliczona jest degustacja inowrocławskich wód mineralnych a poza tym jego zakup upoważnia do nieograniczonej w ciągu doby ilości wejść i pobytów wśród egzotycznej roślinności . Pobyt w pijalni „Inowrocławianka” oraz zwiedzanie wnętrz chaty kujawskiej jest bezpłatny.
Przestronne, nowoczesne wnętrze otwiera się na park zdrojowy dosłownie i w przenośni. Dosłownie – ponieważ pijalnia posiada zadaszony, podparty arkadą taras ze stolikami i leżakami, a w przenośni – ponieważ wnętrze doświetlono olbrzymimi, witrynowymi oknami, przez które podziwiać można parkowe alejki i… wiewiórki. Budynek jest doskonale przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W pijalni znajduje się kawiarnia. Tutaj także zasiadła na ławeczce pod wodną ścianą symboliczna Teściowa. To podobno jedyny taki pomnik w kraju, nic więc dziwnego, że każdy chętnie się przy nim fotografuje.
Oprócz kawiarni znajdziemy tu jeszcze ujęcie wydobywanej z miejscowych źródeł wody mineralnej. Bogata w chlorki, jodki, magnez, wapń i sód „Inowrocławianka” uzupełni niedobór elektrolitów (polecana zwłaszcza sportowcom), a lecznicza „Jadwiga” pobudzi działanie wątroby i trzustki oraz zwiększy wydzielanie soku żołądkowego. Obie (zwłaszcza ta druga) mają specyficzny smak, ale czegóż się nie robi dla zdrowia i urody?...