Moczydło jest dziś jednym z osiedli dzielnicy Ursynów. Jednak historia tego miejsca sięga przełomu XV i XVI w. Pierwsza pisana informacja pojawiła się w 1528 r. Wówczas na gruntach należących do parafii św. Katarzyny na Służewiu zaczęła powstawać rolnicza osada. Przez wieki wieś rozwijała się powoli. W końcu XIX w. liczba jej mieszkańców osiągnęła niespełna 150 osób. Lepszy okres nastał na początku XX w., gdy mieszkańcy zajęli się hodowlą koni wierzchowych związaną z coraz popularniejszymi gonitwami organizowanymi na Polu Mokotowskim.
W 1951 r. Moczydło znalazło się w granicach Warszawy, ale jego zasadnicza urbanizacja rozpoczęła się dopiero w latach osiemdziesiątych. Mieszkańcy nowych osiedli Ursynowa z czasem otrzymali do dyspozycji tereny do wypoczynku. Utworzono je na bazie istniejących elementów krajobrazu, takich jak strumienie, oczka wodne oraz zachowany drzewostan.
Jednym z najmłodszych parków jest zieleniec na osiedlu Moczydło. Powstał na niezagospodarowanym terenie pomiędzy ulicami Stryjeńskich i Wełnianą. Na 0,66 ha powierzchni dokonano rekultywacji gruntu oraz nasadzono nową roślinność. Oczyszczono znajdujące się tutaj oczko wodne. Jednocześnie powstały dwa place zabaw. Teren parku został ogrodzony. W drodze plebiscytu przeprowadzonego wśród mieszkańców park otrzymał nazwę Moczydełko.