Cmentarz komunalny w Pozezdrzu znajdujący się przy ulicy Węgorzewskiej jest kontynuacją ewangelickiej nekropolii założonej w drugiej połowie XIX wieku i wchodząc na ten teren, bardzo szybko odnajdziemy granicę między obydwoma miejscami pochówków. Cmentarz ewangelicki to przede wszystkim zabytkowa kaplica cmentarna, stare nagrobki otoczone pięknie kutymi ogrodzeniami i równie misternie wykonanymi krzyżami. Niestety, jak większość takich miejsc na tym terenie, jest ono trochę zapomniane, po prostu w większości bliscy tu spoczywających już dawno opuścili Pozezdrze.
Będąc jednak w części ewangelickiej tego cmentarza, warto przyjrzeć się wydzielonej kwaterze należącej do poległych podczas I wojny światowej żołnierzy niemieckich. Według danych kwatera ta jest miejscem spoczynku 62 żołnierzy (37 zidentyfikowanych) oraz dwóch osób cywilnych, wszyscy są ofiarami zmagań wojennych, które rozegrały się tutaj w latach 1914-15. Całość ogrodzona jest kutym płotem, a nagrobki to 15 betonowych łacińskich krzyży ustawionych w trzech rzędach; teren pomiędzy nagrobkami porośnięty jest pielęgnowaną trawą i roślinami ozdobnymi.
Kwatera wojenna wpisana została do rejestru zabytków, to też może tłumaczyć bardzo dobry stan utrzymania tego miejsca, które w 2009 roku przeszło gruntowną renowację.