Niewielki cmentarz komunalny w Starych Juchach znajduje się przy ulicy Sportowej, zastąpił on dawny cmentarz ewangelicki. Odnajdziemy tu jednak ślady dawnych pochówków gdyż niemalże w samym centrum tej nekropoli usytuowana jest mała kwatera wojenna żołnierzy poległych podczas I wojny światowej.
Kwatera, na której spoczywają żołnierze niemieccy i rosyjscy, ma kształt prostokąta i składa się z pięciu nagrobków w postaci betonowych krzyży, łacińskich i prawosławnych, na mogiłach też posadzono konwalie. Pochowanych jest ogółem dziesięciu żołnierzy; czterech z armii niemieckiej w tym trzech zidentyfikowanych, oraz sześciu nieznanych żołnierzy armii rosyjskiej, wszyscy oni polegli w latach 1914-1915. Całość jest zachowana w bardzo dobrym stanie, w 1993 r. po raz pierwszy od wielu kwatera została odnowiona dzięki współpracy Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e. V i gminy Stare Juchy i obecnie miejsce te jest regularnie pielęgnowane.
Jeśli jesteśmy już w tej miejscowości i szukamy śladów pozostawionych przez pierwszowojenne czasy warto udać się w kierunku parafialnej świątyni rozejrzeć się na przykościelnym placu. Natkniemy się tu zbiorową mogiłę pięciu zidentyfikowanych żołnierzy armii niemieckiej poległych w 1915 roku.
Mogiła ma formę głazu narzutowego z wyrytymi nazwiskami, jest to jednak wtórny nagrobek ustawiony w 1998 r. podczas pierwszej renowacji tego miejsca. Niestety wskutek tych działań zarys oryginalnej pierwotnej mogiły uległ całkowitemu zatarciu. Oparta o kamień metalowa nagrobna tablica najprawdopodobniej pochodzi z innego pochówku.