Wśród zabudowy żuławskich wsi znajdują się domy podcieniowe nazywane niekiedy dworami żuławskimi. Domy te były dowodami zamożności zamieszkałych w nich gospodarzy. Wywodzili się oni z osiedlonych w XVI wieku na Żuławach Wiślanych holenderskich osadników. O zamożności właściciela takiego domu świadczyła ilość kolumn (drewnianych słupów), na których wsparte jest wysunięte piętro. Każda kolumna odpowiadała jednej włóce ziemi, czyli około osiemnastu hektarom. Niestety, niewiele tych domów pozostało do obecnych czasów.
W niewielkiej, żuławskiej wsi Marynowach zachowało się pięć domów podcieniowych pochodzących z II. poł. XVIII i początku XIX wieku. W dwóch domach podcień została zlikwidowana, w jednym zabudowana, natomiast w dwóch domach została zachowana. Szczególnie pięknie prezentuje się dom podcieniowy zlokalizowany w centrum wsi wzniesiony przez znanego na Żuławach projektanta i budowniczego Petera Loewena.
Dom ten został zbudowany w 1803 roku dla zamożnego gospodarza Jana Jakuba Ziemera. Jest to parterowa budowla z wysuniętym piętrem. Piętro wsparte jest na dziesięciu słupach przypominających stylizowane kolumny jońskie. Na belkowaniu umieszczonym nad kolumnami wyrzeźbiono rok wzniesienia domu oraz nazwisko i imię budowniczego. Na szczególną uwagę zasługują także piękne, rzeźbione drzwi wejściowe do domu z umieszczonym nad nimi napisem podobnym do tego umieszczonego na belkowaniu.