Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Bartoszyce

Smakołyki w Stodole

W bocznej uliczce odchodzącej od bartoszyckiego rynku stoi XVIII-wieczny spichlerz. Kto raz wejdzie do środka, na pewno zatrzyma się na dłużej, bo to niezwykle ciekawe miejsce. Mieści się tu chyba najlepsza w Bartoszycach restauracja o swojskiej nazwie Stodoła. Szef kuchni hołduje tradycji polskiej z silnymi akcentami kresowymi. Kołduny w maśle wprost rozpływają się w ustach.

Ale jedzenie to nie jedyna atrakcja. Nawet największy niejadek polubi Stodołę za jej oryginalny wystrój. Właściciel, Ryszard Suberlak, jest znanym w regionie miłośnikiem staroci i właśnie w restauracji wyeksponował dużą część swojej kolekcji. Na ścianach z ciemnego drewna wiszą przeróżne narzędzia domowe i gospodarskie, a w saloniku na piętrze pyszni się wciąż sprawny gramofon z wielką tubą.

Restauracja Stodoła
Bartoszyce, ul. Bema 11, tel. 089 762 55 01

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na