Przy skrzyżowaniu dróg do Głubczyc i dojazdu do wsi Głogowiec znajduje się kapliczka wzniesiona z fundacji ordynata głogówieckiego zamku Henryka Ferdynanda Oppersdorfa. Jest to kapliczka murowana, na rzucie prostokąta, z łukowym zamknięciem i przykryta trójspadowym dachem. Na falistym szczyciku od frontu widnieje 1762 rok, w którym kapliczka została zbudowana.
Na szczególną uwagę zasługuje wnętrze kapliczki. Znajduje się tutaj figurka Matki Boskiej Bardzkiej oraz XVIII wieczna polichromia malarza Franciszka Sebastianiego, który w tym czasie przebywał w Głogówku lub któregoś z jego uczniów. Figurka Matki Boskiej pochodzi z czasów budowy kapliczki i jest kopią słynnej figurki Matki Boskiej z Barda pochodzącej z XII wieku, jednej z najstarszych romańskich figurek w Polsce. Polichromie natomiast przedstawiają wypadek Franciszka Euzebiusza Oppersdorfa i jego żony Marii Anny Franciszki z domu von Brandis, który miał miejsce w okolicach Barda Śląskiego.
Otóż podczas podróży hrabiego i jego żonę zaskoczyła gwałtowna powódź. Wyjście z opresji zawdzięczają Matce Boskiej Bardzkiej, do której żarliwie się modlili. Niestety freski te podczas odnawiania kapliczki uległy znacznemu uszkodzeniu. Pierwotnie w miejscu tym stała kapliczka wzniesiona przez ordynata Franciszka Euzebiusza Oppersdorfa jako wotum dziękczynne za wyjście z wyżej opisanej opresji. Z uwagi na to, że kaplica znajduje się około 2 km od Głogówka potocznie nazywana jest "kaplicą daleką".