Miasto Łódź może się szczycić do chwili obecnej wieloma starymi fabrykami, które niegdyś były wizytówką tego przemysłowego miasta. Te, które przetrwały są perłami architektury przemysłowej a przez poddawanie zabiegom rewitalizacyjnym jest im dane drugie "życie". Przykładem takiej przemiany jest budynek znajdujący się przy ul. Kopcińskiego 73/75 (d. ul. Zagajnikowa).
Historia tego obiektu rozpoczyna się w roku 1912, kiedy to dwaj wspólnicy Henryk Dziembor i Józef Niedźwiedziński kupili przy w/w ulicy działkę od niejakiej Karoliny Millauer. Następnie w latach 1913-1914 wznieśli na niej swoją fabrykę wyrobów dzianych. Współpraca właścicieli nie trwała jednak długo, bo już w 1923 r. spółkę rozwiązano a fabrykę podzielono na dwie równe części. Od tego momentu w jednym budynku funkcjonowały dwie fabryki trykotarzy. Po śmierci pierwotnych właścicieli "fabryczki w fabryce" prowadzili ich spadkobiercy, którzy ją w późniejszym czasie sprzedali.
Nowy właściciel uruchomił w niej wytwórnię lemoniady i wody gazowanej "Lwowianka". Po zakończeniu II wojny światowej w fabrycznych murach utworzono magazyny Państwowej Centrali Handlowej. Kolejnym użytkownikiem była spółka "Hammermed" prowadząca hurtową sprzedaż wyrobów farmaceutycznych. Obecnie XX w. fabryka jest po kapitalnej odnowie i wzbogaciła się o nowoczesne elementy architektoniczne, które wspaniale współgrają ze starą, czerwoną cegłą. Nowym użytkownikiem jest ING Bank Śląski.