W połowie XVIII w. Narol stał się własnością rodu Łosiów herbu Dąbrowa. Najbardziej zasłużoną osobą w dziejach miasta był Feliks Antoni hrabia Łoś, który w latach 1776-1804 wybudował wspaniały pałac dla siebie i kościół Narodzenia NMP dla narolskich parafian.
W 1995 r. zrujnowany pałac zyskał nowego właściciela, który postanowił przywrócić dawny blask rezydencji z pomocą założonej w tym celu Fundacji Pro Academia Narolense. Powstaje tutaj centrum artystyczne. Z inicjatywy fundacji w Narolu w czasie Galicyjskich Warsztatów Artystycznych i Spotkań Narolskich spotykają się artyści, historycy sztuki i konserwatorzy zabytków z Polski i z krajów sąsiednich. Koncertują tu wówczas najlepsi polscy muzycy.
Co roku odbywa się Cesarsko-Królewski Jarmark Galicyjski - festyn z udziałem twórców ludowych, gdzie warto zawitać na weekend. Obok stojącego w rynku zabytkowego ratusza znajduje się kamień dziękczynny wystawiony przez narolan Janowi III Sobieskiemu. Król rozbił w 1672 r. tatarski zagon, uwalniając prowadzonych w niewolę mieszkańców miasta. Jasyru uniknęło wtedy 2000 jeńców.