Pod koniec XIX wieku w posiadaniu rodziny Keilichów były dwa browary. Browar przy ulicy Widzewskiej 143 (obecnie Kilińskiego) z wjazdem od ul. Orla 25 powstał w roku 1882. Był jednym z mniejszych w mieście, zaś późniejsze inwestycje pod koniec XIX wieku przeniosły go do "pierwszej ligi". W roku 1909 zatrudnionych było 15 pracowników, zaś roczny obrót wynosił ok. 70 tyś. rubli.
W dwudziestoleciu międzywojennym Browar i Fabryka Octu Gustawa Keilicha, był drugim pod względem produkcji zakładem tej branży w Łodzi ( pierwszy był browar K. Anstadta ). Prowadzony przez jego synów, Gustawa - Teodora i Artura.
Podczas okupacji niemieckiej pod nazwą "Brauerei Gebrüder Keilich Litzmannstadt". Po roku 1945, pod różnymi nazwami: Państwowy Browar nr. 2 w Łodzi, Browar Mieszczański, Łódzkie Zakłady Piwowarsko - Słodownicze, Wytwórnia Octu i Wód Gazowych, czy też na koniec Browary Łódzkie nr. 2. W roku 1996 została zaprzestana produkcja piwa. Można dodać iż jeszcze w latach 90 XX wieku, funkcjonował sklep firmowy browaru.