Kąty Wrocławskie są znane już od czasów średniowiecznych, zostało wówczas założone na prawie średzkim. Pierwsze źródła mówią o mieście zwanym Kant oraz o istniejącym w tym mieście parafii pw. św. Piotra i Pawła. Początkowo należało do Księstwa Wrocławskiego, ale potem uzyskało suwerenność. Miasto zajmowało się handlem, w czym pomagał bród przez Bystrzycę. W XIV wieku miasto należało do Księstwa Świdnicko-Jaworskiego, a następnie Ziembickiego.
W późniejszym czasie ówczesny właściciel miasta, Bolko II Mały sprzedał je Konradowi II Oleśnickiemu. Miasto rozwijało się, zwłaszcza rzemiosło typu garncarstwo czy też młynarstwo. W XV wieku miasto przeżyło dwie tragedie, najpierw najazd husytów, którzy je ograbili a następni wielki pożar który strawił większość miasta. W kolejnych latach nastąpiła ponowna odbudowa miejscowości i przebudowa istniejących murów obronnych.
W kolejnych latach miasto odniosło kolejne straty. W wojnie trzydziestoletniej przeżyło kolejny duży pożar, który strawił także istniejący wtedy zamek a następnie rozebrano mury obronne. Kolejne zniszczenia przyniosły działania wojenne podczas II wojny światowej. Mimo wszystko warto odwiedzić Kąty Wrocławskie ze względu na zachowany zabytkowy układ urbanistyczny rynku z przylegającymi ulicami oraz zabytkowymi kamienicami z XVIII i XIX wieku