Mierzący 212 m Sky Tower wybudowano (nie bez perypetii) pomiędzy ulicami Powstańców Śląskich, Wielką, Gwiaździstą i Szczęśliwą, w miejscu rozebranego wieżowca POLTEGOR-u. Kompleks składa się z trzech budynków mieszczących biura, 236 apartamentów i galerię handlową. Na 49 piętrze najwyższego z gmachów znajduje się oddany do użytku w styczniu 2014 przeszklony punkt widokowy.
Początkowo zaplanowano taras widokowy na 50 piętrze, okazało się jednak, że nie spełnia on wszystkich wymogów przeciwpożarowych, w związku z czym inwestor zdecydował o utworzeniu takiego miejsca dwa metry niżej. Tym sposobem powstał całoroczny punkt widokowy, którego przestrzeń ograniczają grube, panoramiczne szyby.
Spragnionym podziwiania widoków „jak okiem sięgnąć” nie przeszkadza więc ani wiatr, ani mróz, ani deszcz czy mgła. Tak, tak – chętnych nie brakuje nawet wtedy, kiedy na wejściu do „wieży” umieszczona jest tabliczka „Informujemy, że w dniu dzisiejszym na punkcie widokowym jest ograniczona widoczność ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne”.
Na 49 piętro dowozi chętnych szybkobieżna winda - od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 – 21.00, a w niedziele 10.00 – 20.00. Przejazd trwa ok. 50 sekund. Wcześniej należy kupić bilet w Punkcie Informacyjnym Galerii Handlowej i zameldować się przed wejściem od strony ul. Gwiaździstej, oznaczonym jako Taras Widokowy. Bilety sprzedawane są na konkretną godzinę. Spóźnienie równoznaczne jest z koniecznością zakupu następnej wejściówki.
Punkt widokowy na Sky Tower pozwala na oglądanie panoramy Wrocławia z wysokości około 200 m. Przy szczególnie korzystnych, gwarantujących dobrą widoczność warunkach atmosferycznych można stąd dostrzec Ślężę a podobno i samą Śnieżkę. Czy tak jest rzeczywiście, najlepiej sprawdzić samemu.
Warto wiedzieć: Punkt widokowy Sky Tower zdetronizował najwyżej dotychczas zlokalizowany taras widokowy w Polsce, który znajduje się na wysokości 114 m w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.
Ciekawostka: Przed wejściem do Sky Tower od strony ul. Powstańców Śląskich koniecznie trzeba zobaczyć rzeźbę „Profil czasu” Salvadora Dali. Przedstawia oryginalny w kształcie zegar rozłożony na konarach drzewa. Mierzy 4 m, waży 1,3 tony i odlano ją z brązu. Jest trzecim egzemplarzem liczącej 8 sztuk edycji.