Most przeznaczony wyłącznie dla pieszych - właściwie kładka spacerowa - przerzucony jest nad przewężeniem jeziora Raduń. Dziś ma konstrukcję metalową, W 1978 r. zastąpił zbudowany na przełomie lat 1890/91 drewniany Most Kłosowski (Klozowbrücke) pozwalający znacznie skrócić drogę osobom zainteresowanym spacerami po znajdującym się na drugim brzegu jeziora lasem zwanym „Klotzow”. Po 20 latach użytkowania kładka została nieco przebudowana, nadal jednak jako drewniana. Było to konieczne, ponieważ Wałcz (wówczas Deutsch Krone) otrzymał wtedy dwa stateczki parowe i rejsy po jeziorze stały się popularnym sposobem spędzania wolnego czasu.
Rynnowe jezioro Raduń jest długie na ok. 7 km, jego szerokość waha się od 0,1 do 1 km a maksymalna głębokość wynosi 25,5 m (średnia głębokość – 10,4 m). Kładka powstała na przewężeniu i liczy sobie 85 m długości. Przy wejściu na nią umieszczono ostrzeżenie aby nie przechodzić w grupach większych niż 10 osób a odległość między poszczególnymi grupami powinna wynosić 15 m. Obowiązuje też zakaz wjazdu rowerami, na drugi brzeg powinno się je przeprowadzić.
Najłatwiej można obejrzeć most (a warto), jeśli wejdzie się lub wjedzie na teren Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu. Bilet parkingowy to wydatek rzędu dwóch złotych a samochód może tu stać i do godz. 22:00 pozwalając nam jednocześnie na kompleksowe zwiedzenie terenu.