Dawnymi czasy dobra Brus były własnością biskupów krakowskich. Na początku lat 40 XIX w. włościa te nabył Mateusz Lubowicki, właściciel Widzewa. W latach 80 XIX w. Ludwik Meyer stał się właścicielem części tych ziem. Jedną z ostatnich pozostałości po dawnym majątku jest drewniana rezydencja z lat 1900 - 1903. Tu właśnie L. Meyer zakończył żywot po wycofaniu się z interesów, mając 120 tyś. rubli w kieszeni. Zmarł w 1911 r. mając 70 lat.
Jego córka Zofia wyszła za mąż za Alfreda Biedermanna, którego synowie Rolf i Helmut odziedziczyli folwark. Był on dzierżawiony Czesławowi Silewiczowi, a następnie wojsku na poligon. W roku 1927 Helmut Biedermann wraz z małżonką zamieszkali w drewnianej rezydencji. On to właśnie zbudował garaż, który mieścił również lokal służbowy w mansardzie. Przed wybuchem wojny majątek liczył sobie ok. 380 ha. i jego wartość szacowano na 1,5 mln. zł. Po zakończeniu wojny został przejęty przez państwo i przekształcony w PGR.
Była willa Ludwika Meyera wyróżnia się bogatą snycerką i ażurowym gankiem, także balkonikiem zakończonym wieżyczką. Obiekt znajduje się przy ulicy Konstantynowskiej 107.