Na skwerach w północnej i południowej części muszyńskiego rynku stoją dwie bardzo podobne do siebie kapliczki. Obydwie zostały wzniesione w stylu klasycystycznym na przełomie XVIII i XIX wieku. Kapliczki zbudowane na planie kwadratu, są murowane, otynkowane i nakryte czterospadowymi dachami zwieńczonymi cebulastymi kopułami z krzyżami.
Kapliczka usytuowana w północnej części rynku posiada w ścianach bocznych półokrągłe, zabezpieczone ozdobnymi metalowymi kratami okna. Natomiast w ścianie frontowej do wnętrza kapliczki prowadzi otwarta arkada zamknięta półkoliście, zabezpieczona metalową ozdobną kratą z herbem Muszyny. Wewnątrz kapliczki umieszczona jest drewniana, polichromowana figura św. Jana Nepomucena trzymającego w rekach gałązkę palmy oraz krzyż z koroną cierniową Figura świętego flankowana jest aniołkami.
Kapliczka stojąca w południowej części rynku na każdej ścianie posiada otwartą arkadę zabezpieczoną metalową kratą. Arkada wejściowa znajdująca się w ścianie frontowej jest nieco większa i posiada metalową ozdobną bramę wejściową do kapliczki. Wewnątrz tej kapliczki rezyduje święty Florian.