Dawny Łopiennik Ruski zamieszkiwało społeczeństwo różnych wyznań. Istniała tu cerkiew unicka, prawosławna i katolicka kaplica. Po administracyjnym podziale wydzielono między innymi Łopiennik Podleśny. Podział administracyjny nie spowodował jednak żadnego przesiedlenia mieszkańców, współżyli między sobą.
Śladem tamtych lat jest cmentarz prawosławny. Teren cmentarza nie jest ogrodzony, nie jest oznakowany dojazd. Mogiły na nim nikną wśród chwastów i wysokich traw. Żelazne krzyże bez tabliczek ukazują miejsca dawnych pochówków a precyzja ich wykonania świadczy, że są to groby dawne, sprzed I wojny światowej. Można tutaj odnaleźć inne, kamienne krzyże oraz takie, które zawierają datowane, imienne tabliczki.
Wydaje się, że ten cmentarz nie do końca jest zapomniany. Znajduje się tu kilka nagrobków współcześnie wykonanych. Nad cmentarzem góruje prawosławny drewniany krzyż, współcześnie wykonany. Warto dodać, że z Łopiennika Podleśnego pochodził Michał Okoński - zasłużony lekarz z Warszawy, który tutaj posiadał dwór letniskowy.