Podczas I wojny światowej gmina Fajsławice znalazła się na linii frontu. Przewidując walki na tym terenie, Rosjanie wysiedlili mieszkańców okolicznych wiosek, zmuszając ich wcześniej do budowy okopów i szańców. Od połowy lipca 1915 roku przez dwa tygodnie trwały tu krwawe walki. Miejsce ważne, gdyż tędy biegła rosyjska trasa zaopatrzeniowa wojsk.
Spalone wioski Dziecinin, Fajsławice, Suchodoły, Wola Idzikowska stopniowo wracały do życia dopiero w roku 1916. Wtedy na krańcu wsi Dziecinin powstał zbiorowy cmentarz. Obecnie położony przy trasie Lublin - Krasnystaw w sąsiedztwie stacji benzynowej, na początku Fajsławic. Od tamtych czasów zmieniły się granice wiosek oraz powstały nowe drogi.
Teren cmentarza od drogi oddziela głęboki rów. Otoczony jest murem z białej cegły, nakrytym czerwoną dachówką. Na terenie cmentarza wokół zachowanych metalowych krzyży ułożono ocalałe żeliwne tabliczki nagrobne z nazwiskami pochowanych tu żołnierzy. Teren cmentarza zdobią katolicki i prawosławny krzyże lastrikowe. Jest to nekropolia 5200 żołnierzy niemieckich i austriackich oraz 3550 żołnierzy armii rosyjskiej.