Głównym zieleńcem Siedlec jest Park Miejski „Aleksandria” znajdujący się przy pięknej rezydencji Ogińskich. Swoją nazwę zawdzięcza księżnej Aleksandrze, która przyczyniała się do powstania w XVIII wieku jednego z najpiękniejszych założeń parkowo-ogrodowych ówczesnej Polski, którego pozostałością jest dzisiejszy park.
Przypomnijmy pokrótce historię tego miejsca. Pierwszy park, a właściwie ogrody powstały przy nowym dworze w końcowym okresie XVII stulecia. Był to zieleniec wzorowany na modnych wówczas ogrodach włoskich. Posadzono na jego terenie m.in. specjalnie sprowadzone rośliny egzotyczne. Przejęcie miasta przez Czartoryskich przyczyniło się do rozbudowy dotychczasowej rezydencji i przeobrażenia towarzyszących jej ogrodów.
Największe przeobrażenia parku miały miejsce za czasów księżnej Aleksandry z Czartoryskich Ogińskiej. Zafascynowana nową modą wywodzącą się z Anglii postanowiła stworzyć park sentymentalny. Projekt parku powierzyła Franciszkowi Salezemu Sarnowskiemu, a małej architektury Szymonowi Bogumiłowi Zugowi.
Około 1768 r. na terenie rozległego kompleksu wytyczono sieć alejek spacerowych oraz wybudowano około 30 obiektów, wśród których były letnie pawilony, oranżeria, ptaszarnia, a nawet turecki meczet. Całości krajobrazu dopełniały stawki połączone kanałami ze sztucznymi wyspami.
Park w XIX wieku podlegał przeróbkom, które powodowały z czasem zacieranie jego formy z czasów księżnej Aleksandry. Do dzisiejszej wielkości park został okrojony w XX wieku. Rozebrano większość dawnej architektury parkowej, część zieleńca przeznaczono pod budownictwo. Dziś pozostał obszar 15,45 ha, z którego Park Miejski „Aleksandria” zajmuje 11,73 ha.
Park „Aleksandria” nazywany także „Starym” został wpisany do rejestru zabytków decyzją A-276 z 29.08.1980 r. (identyfikator NID 624138).