Karl Ludwig Hencke (1793 – 1866) urzędnik pocztowy, astronom amator nazwany przez Aleksandra Humboldta „ojcem nowych odkryć planetarnych” urodził się w Drezdenku i z pewnością jest jednym z najsłynniejszych mieszkańców miasteczka.
To tutaj, w wybudowanym na dachu własnego domku blaszanym obserwatorium dokonał epokowego odkrycia. 8 grudnia 1845 r. zaobserwował na niebie nową planetoidę. Nadał jej nazwę Astraea. Była to piąta z kolei planetoida, pierwsza odkryta po 38 latach. Do tej pory największe astronomiczne sławy uważały, że nie ma ich więcej niż cztery. Hencke na tym nie poprzestał. Dwa lata później odkrył kolejną – szóstą już planetoidę. Nazwano ją Hebe. Potem ruszyła lawina. Obecnie skatalogowano niemal 700 tysięcy tych ciał astronomicznych.
28 października 2015, z okazji 170-lecia odkrycia Astraei odbyło się w Drezdenku kilka uroczystości, w których brała udział prapraprawnuczka astronoma. Obok budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Konopnickiej 2 odsłonięto kamień pamiątkowy z symbolami odkrytych przez Hencke’go planetoid, a na domu przy ul. Łąkowej 60 – specjalną tablicę informującą, że tutaj mieszkał i dokonywał epokowych odkryć skromny poczmistrz i wielki astronom. Od tego dnia w miejscowym Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej dostępna jest też specjalna wystawa poświęcona Karlowi Ludwigowi Hencke.