Nad brzegami górskiej, granicznej rzeki przepływającej przez Niemojów stoją dwie rzeźby św. Jana Nepomucena.
Pierwsza barokowa figura Jana Nepomucena stoi na skraju drogi nad brzegiem Dzikiej Orlicy po stronie naszego kraju. Trzystopniowy cokół posadowiony jest na przybrzeżnej płaskiej skale. Górna część cokołu zawiera wyryty napis:St. / Johann / v. Nep. / Bitte fűr / uns (Św. Janie z Nep. módl się za nami), natomiast w środkowej części cokołu na frontowej ścianie w obramowaniu relief apotezy języka.
Z napisu fundacyjnego umieszczonego na tylnej ścianie cokołu dowiadujemy się, że fundatorami figury postawionej w 1837 r. jest rodzina Süss oraz, że figura trzykrotnie poddawana była renowacji przez kolejnych przedstawicieli tej rodziny. W 1872 renowację przeprowadził Josef Süss, w 1900 r. Wilhelm Süss i w 1940 r. Klemens Süss. Wieńcząca cokół barokowa figura świętego niestety pozbawiona jest głowy.
Druga figura św. Jana Nepomucena stoi tuż przy kamiennym XVII-to wiecznym moście granicznym prowadzącym na terytorium Czech. Barokowa figura świętego wieńczy dwustopniowy cokolik ustawiony na głowicy dużego, ozdobnego cokołu. Święty przedstawiony jest w pozycji stojącej, w lekkim kontrapoście, z krzyżem przy piersi i złotą pięciogwiezdną aureolą nad gołą głową.
Natomiast na ołtarzu głównym kościoła Nawiedzenia NMP zobaczyć można kolejną figurę św. Jana. Jest to barokowa,drewniana polichromowana rzeźba świętego adorującego krzyż oparty na prawym ramieniu.