Założycielem fabryki byli Arnold Stiller i jego szwagier Juliusz Bielszowski w 1876 roku. Zatrudniając na początku ok. 90 robotników pracujących na 60 mechanicznych krosnach i wykończalni. Od 1893 r. utworzono spółkę akcyjną. W jej zarządzie zasiadali: Juliusz Bielszowski, Jerzy Stiller, dr. Maks Stiller. Wśród akcjonariuszy i założycieli spółki były takie nazwiska jak Herman Konstadt, Szaja Rosenblatt czy Jakób Hertz. Firma pod nazwą Towarzystwo Akcyjne Wełnianej Manufaktury Stiller i Bielszowski swą działalność rozpoczęła w dniu 13 stycznia 1894 roku.
Na przestrzeni kilkunastu lat znacznie się rozbudowała przy jednoczesnym rozszerzeniu produkcji. Głównym produktem finalnym zakładu były wełniane tkaniny zgrzebne i chustki. Wiązało się to ze wzrostem zatrudnienia do 600 osób. W dwudziestoleciu międzywojennym część pomieszczeń fabrycznych wynajmowano fabryce wyrobów włókienniczych Samuela Bermana i Chaima Lichtensztajna. Parali się oni produkcją tkanin bawełnianych i wigoniowych.
Po 1945 roku została tu utworzona Łódzka Tkalnia Przemysłu Bawełnianego. Następnie Centralny Ośrodek Badawczo - Rozwojowy Technicznych Wyrobów Włókienniczych oraz Dom Mody Przemysłu Odzieżowego "Telimena", doskonale znany w kraju jak i za granicą.
Fabryka Stillera i Bielszowskiego mieściła się przy obecnej ulicy Jaracza 52 (dawniej Cegielniana 80). Obecnie mieszczą się tutaj biura.