Kapliczka łemkowska stoi na skraju drogi, przed pierwszymi zabudowaniami jadąc od strony Szczawnicy. W pobliżu znajduje się również początek szlaku prowadzącego do Wąwozu Homole. Została zbudowana w XIX wieku.
Jest to kapliczka typu domkowego, zbudowana z kamienia i zaprawy glinianej, otynkowana, bielona i nakryta gontowym dachem. W ścianach bocznych kapliczki niewielkie okienka zamknięte łukiem. Wejście do kapliczki zabezpieczone drewnianymi drzwiami z ażurowym prostokątnym okienkiem, nad którymi wykonana jest wnęka z figurą matki Boskiej z Dzieciątkiem.
Wewnątrz kapliczki znajduje się ołtarzyk o prostej murowanej mensie oraz wzniesionym obok murowanym słupem zwieńczonym ozdobna głowicą. W dwóch płycinach tego słupa znajdują się płaskorzeźby Ecce Homo i św. Jana Nepomucena. Na kamiennym ołtarzyku wśród sztucznych kwiatów znajduje się oparty o tylną ścianę obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem. Wg przekazów kapliczka ta słynęła z cudownego źródełka, które wytryskało w pobliżu kapliczki. Woda z tego źródełka miała korzystny wpływ na oczy.