Obok XVIII – to wiecznego kościoła pw. św. Jana Chrzciciela stoją trzy okazałe grupy figuralne przedstawiające Ukrzyżowanie - Bożą Mękę.
Pierwsza grupa figuralna stoi przy zewnętrznym kamiennym murze otaczającym cmentarz i kościół. Cokół grupy figuralnej ozdobiony po bokach wolutami stoi na prostej nieco szerszej prostokątnej podstawie. Frontowa ściana cokołu zawiera łukowo zamkniętą płycinę z wyrytą inskrypcją. Cokół zwieńczony jest masywnym gzymsem z głębokim wygięciem, w którym znajduje się płaskorzeźba kielicha z hostią, wiązką zboża i gałązką winogron.
Centralne miejsce na gzymsie cokołu zajmuje krzyż z figurą ukrzyżowanego Chrystusa i pionowym zwiniętym kartuszem z napisem I.N.R.I. Pod krzyżem znajdują się trzy postacie: klęcząca Maria Magdalena, a po bokach Matka Boska Bolesna i Jan Ewangelista z twarzami zwróconymi w kierunku ukrzyżowanego Chrystusa.
Druga grupa figuralna znajduje się na terenie cmentarza przykościelnego i stanowi część grobowca. Kamienna kapliczka ustawiona jest bowiem na płycie nagrobnej. Wewnątrz kapliczki umieszczony jest krzyż z ukrzyżowanym Chrystusem. Pod krzyżem stoją postacie Matki Boskiej Bolesnej i św. Jana Ewangelisty wpatrzone w postać ukrzyżowanego Pana Jezusa.
Trzecia grupa figuralna stoi obok kaplicy cmentarnej. Prostokątny cokół posadowiony jest na szerszej podstawie. Niemal całą frontową ścianę cokołu zajmuje płycina z małą płaskorzeźbą serca na środku. Na masywnym kilkustopniowym gzymsie wieńczącym cokół stoją trzy figury: Matka Boża, św. Jan Ewangelista i w środku św. Maria Magdalena. Niestety nie zachował się krzyż. Za figurą Marii Magdaleny stoi jedynie fragment jego trzonu.