Pierwsza wzmianka o Rososzycy pochodzi z XIV w. Od połowy XVII w. znajdowała się w posiadaniu rodziny Skórzewskich. Najznaczniejszym przedstawicielem rodu, wybitnym patriotą był Paweł Skórzewski, syn Antoniego i Anny Nositz-Jackowskiej. Walczył w powstaniu kościuszkowskim i w powstaniu 1806 r., gdzie wraz z Michałem Lipskim z Lewkowa na czele kilkuset ochotników zajął Kalisz i wziął do niewoli pruską załogę. W 1812 r. został marszałkiem pospolitego ruszenia w kaliskim, a po zakończeniu Kongresu Wiedeńskiego car Aleksander I mimo jego zaangażowania w działania niepodległościowe, mianował go senatorem – wojewodą kaliskim. Zmarł w 1820 r.
Pałac w Rososzycy został wybudowany przez Piotra Skórzewskiego w 1885 r. Wnętrza, niestety bardzo zniszczone noszą ślady dawnej świetności. Obecnie pałac jest zamieszkany przez kilka miejscowych rodzin.
Pałac jest otoczony parkiem krajobrazowym o powierzchni 5,6 ha z licznym starodrzewem (w tym pięć dębów – pomników przyrody). Na wyspie znajduje się kopiec, będący pozostałością XV-wiecznego drewnianego dworu. W południowej części parku nad stawem murowany mostek, zwany mostem weneckim z początków XX w.