Kaplica Narodzenia Pana Jezusa została zbudowana w stylu neobarokowym w latach 1904 – 1909 wg projektu śląskiego architekta Ludwiga Schneidera. Jest to obiekt wzniesiony na planie prostokąta, murowana, otynkowana i ozdobiona jasnym kamieniem i płaskorzeźbami główek aniołków i elementami roślinnymi.
Na frontonie kaplicy wykonany jest relief przedstawiający anioła z gwiazdą betlejemską nad głowa. Anioł trzyma rozwiniętą szarfę z napisem "GLORIA IN EXCELSIS DEO". Kaplica posiada dwa prostokątne otwory drzwiowe oraz półokrągło zamknięte okna. Obiekt nakryty jest dachem mansardowym z sygnaturką zwieńczoną krzyżem. Strop kaplicy ozdobiony jest malowidłami wykonanymi przez malarza Richarda Richtera z Kłodzka. Malowidła tematyką nawiązują do narodzeniem Jezusa i przedstawiają między innymi: wjazd Marii na osiołku do Betlejem, pokłon Trzech Króli, anioła instruującego we śnie św. Józefa czy rzeź niewiniątek.
Centralne miejsce w kaplicy zajmuje betlejemska stajenka z grupą figuralną przedstawiającą scenę narodzenia Jezusa autorstwa wrocławskiego rzeźbiarza Johannesa Baumeistera. W stajence umieszczone zostały figury przedstawiające Marię z Dzieciątkiem, św. Józefa, pasterzy oraz zwierzęta: baranki, osiołka, krowę. Nad stajenką betlejemską unoszą się dwa anioły trzymające wstęgę z napisem "GLORIA IN EXCELSIS DEO". Jest to taki sam napis jaki umieszczony jest na zewnętrznej ścianie kaplicy.