Kapliczka "Przemienienie na Górze Tabor" została wzniesiona w 1708 r. Była to kapliczka drewniana z dobudowaną pustelnią. W 1723 r. kapliczka spłonęła, ale już w następnym roku została odbudowana. Z uwagi na brak pustelnika w 1785 r. pustelnia zostaje rozebrana.
Obiekt w obecnej formie został wzniesiony w latach 1785 – 1823. Fasada główna zbudowana jest z kamienia łamanego na planie odcinka koła i swoim wyglądem przypomina górę. Fasada zwieńczona jest kompozycją rzeźbiarską składającą się z pięciu kamiennych figur. Centralną postacią jest Pan Jezusa, kolejnymi postaciami są: Mojżesz trzymający kamienne tablice Dekalogu oraz Piotr, Jakub i Jan. Jest to stacja nr 62 "Przemienienie na Górze Tabor".
Kapliczka "Grota św. Franciszka z Asyżu" (stacja nr 63) zajmuje wewnętrzną część budowli dobudowanej do kamiennego muru i nakrytej trzyspadowym dachem. Nad wejściem umieszczona jest stara inskrypcja niemiecka i postać świętego Franciszka. Wnętrze w formie pieczary przegrodzone jest metalową kratą, za którą umieszczony jest obraz z wizerunkiem św. Franciszka. Pierwotnie była tam drewniana polichromowana figura tego świętego.